HOME
Czech  Polish  German  English  Russian Federation  Hungarian China 
 

Materiály pro drátěné tkaninyOcel:
Nelegovaná ocel s nízkým obsahem uhlíku, známá jako železo, je cenově příznivým materiálem pro výrobu drátěné tkaniny. Formy využití: lesklá, pozinkovaná nebo pocínovaná. Nevýhodou je náchylnost proti korozi.

Pružinová ocel:
Příměs manganu vyšší obsah uhlíku propůjčují drátu z pružinové ocele vyšší pevnosti. Díky speciálním patentovaným metodám je drát z pružinové ocele odolný proti opotřebení a proti otěru.

Nerezivá ušlechtilá ocel:
Pojem pro nerezivé ocelové dráty, které zaujímají největší oblast aplikací ve výrobě drátěných tkanin. Toto vyplývá z rozmanitosti možností legování. Nejběžnější oceli jsou materiál č. 1.4301 a 1.4401. V závislosti na účelu použití jsou nutné příměsi titanu a niobu. Oceli s nízkým obsahem uhlíku se osvědčily pro speciální oblasti použití.

Ocel odolná proti vysokému žáru:
Tyto oceli se používají při vysokých teplotách nad 600 až do 1.200oC. Pokud se k tomu ovšem při vyšších teplotách přidají součásti s obsahem síry, pára nebo voda, tak je třeba výběr materiálu speciálně prověřit. Proto je třeba, abyste nám při vyšších teplotách sdělili také přesný účel použití.

Měď:
Materiál prvního výběru; dobrá až velmi dobrá elektrická vodivost a tepelná vodivost.

Mosaz:
Slitina z mědi a zinku. Nejběžnějšími slitinami jsou MS 63 a MS 80 / 20. MS 63 podléhá korozi za pnutí, pokud je materiál vystaven vzduchu.

Cín - bronz:
Slitina mědi a cínu, také známá jako fosforový bronz. Fosforový bronz je slitina s odolností proti opotřebení.

Nikl:
Často používaný materiál. Odolný u kyselých a alkalických médií.

Monel - Slitina mědi a niklu:
Slitina z niklu (cca. 65%) a mědi (cca. 35%) s příměsí železa, manganu a uhlíku. Tyto slitiny jsou odolné proti kyselinám a zásadám, a také proti mořské vodě.

Hliník:
Je protkán v nejrůznějších slitinách, obzvlášť v AIMg3 a AIMg5. Je možné tkát také čistý hliník, ovšem kvůli chybějící pevnosti pouze v určitých rozměrech.
Standardní specifikace drátěné tkaniny
  Domů  /   Kontakt  /   Mapa stránek